Kaakon Beaglen vuosikokous 24.2.2022

Kaakon Beagle ry kokoontui vuosikokoukseen Luumäelle kymmenen jäsenen voimin. 

Kokouksen puheenjohtajana päätöksiä tahditti Aki Hauhia. 

Henkilövalintoihin ei kokouksessa tehty muutoksia. 

Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa Ossi Hilden. 

Erovuoroiset hallituksen jäsenet Pekka Askola, Eveliina Ekman ja Aki Hauhia  valittiin uudelleen tehtäviinsä. 

Toiminnantarkastajana jatkavat Sanna Pahkala ja varalla Ville Ahola. 

Sääntömääräisten asioiden lisäksi käsiteltiin ja hyväksyttiin yhdistyksen sääntömuutoksen tarkennukset, sekä päätettiin vuoden tapahtumat. Tapahtumat ovat nähtävissä toimintasuunnitelman lisäksi ensimmäistä kertaa käyttöön otetussa yhdistyksen vuosikellossa. 

Yhdistyksen eteen tehdystä laaja-alaisesta ja pitkään jatkuneesta työstä kokous huomioi Hannu Niemisen, joka valittiin KB:n kunniajäseneksi. 

Kokouksen lomassa nautittiin wienerikahvit ja kuultiin ajankohtaisuuksia tulevista tapahtumista. Näistä keskeisimmät ovat yhdistyksen järjestelyvastuulla olevat Beaglejärjestön vuosikokous Luumäellä 19.3. ja Idän lohkon valintakokeen järjestäminen 28.10. Orilammen maja- ja lomakeskuksessa, Kouvolassa.